Menu

Kontakty: správce areálu MSA Jiří Černý,
tel.:+420 604 872 778,
e-mail:zs@tslan.cz Vlastníkem nových sportovišť je město Lanškroun (www.lanskroun.eu), provozovatelem společnost, Technické služby Lanškroun, s. r. o. (www.tslan.cz).
Kategorie: Aktuality

Slavnostní otevření stadionu Romana Šebrleho

Bývalý světový rekordman v desetiboji Roman Šebrle má v rodném Lanškrouně po čestném občanství také atletický a fotbalový stadion.
Ze slavnostního otevírání

Druhý den Městských slavností, v sobotu 8. 9. 2012 od 15:00 hodin, byl slavnostně otevřen atletický stadion Romana Šebrleho. Ten se této akce osobně zůčastnil.

Lanškroun (Orlickoústecko) - Bývalý světový rekordman v desetiboji Roman Šebrle má v rodném Lanškrouně po čestném občanství také atletický a fotbalový stadion. Ve východočeském městě byl po olympijském vítězi a mistru světa pojmenován areál, který byl vybudován s pomocí evropské dotace. Při slavnostním křtu Šebrle odhalil pamětní desku se svou podobiznou z dílny akademického sochaře a medailéra Zdeňka Kolářského. Atletický stadion se čtyřmi drahami na tartanovém oválu, šesti v cílové rovince a se sektory pro většinu technických disciplín vznikl v bezprostředním sousedství sportovní haly, jež je pojmenována po dalším významném rodákovi z Lanškrouna, hokejovém brankáři Bohumilu "Bóžovi" Modrém. Po Šebrlem byla již v roce 2004 po jeho olympijském prvenství v Aténách pojmenována sportovní hala v Rychnově nad Kněžnou, kde s atletikou začínal. Pro veřejnost byl lanškrounský sportovní stadion, na jehož vybudování bylo třeba přes 51 milionů korun, otevřen již 1. srpna v rámci zkušebního provozu. Na atletický ovál je bezplatný vstup, vnitřní fotbalová plocha s umělým trávníkem třetí generace podléhá pronájmu. Atletický areál na rozdíl od fotbalového dosud ve městě chyběl. "Je super, že tu teď děti budou mít možnost věnovat se atletice i fotbalu. Jsem hrdý, že jsem rodákem z Lanškrouna," řekl Šebrle. Prvním "zátěžovým" testem stadionu byla v pátek před slavnostním křtem Olympiáda partnerských měst. Sportovních her se vedle místních zúčastnili představitelé devíti měst z Itálie, Polska, Slovenska, Maďarska a Kypru.

Autor: ČTK www.ctk.cz

print Formát pro tisk

Vyhledávání

Spřátelené weby

Počasí